عنوان کامل پایان نامه :

 تعیین ارتباط بهره وری نیروی انسانی و سرمایه بر تقسیم سود در شرکت ‌های پذیرفته ‌شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

2-1- اظهار مسئله

از بدو خلقت تاکنون، بشر همواره درصدد این بوده می باشد که (با در نظر داشتن محدودیت­های خاص زمان و مکان خود) از منابع در دسترس حداکثر بهره گیری را بنماید. از هزاران سال پیش که نخستین تمدن­ها در بین‌النهرین شکل گرفت تا قرن 18 میلادی که ریاضیات به کمک بشر شتافت و امروزه که ربات­های هوشمند جای بشر را در کارهای سخت و خشن گرفته­اند. همواره کوشش بر این بوده تا حداکثر بهره­وری از منابع، حاصل گردد؛ پس بهره­وری عمری به قدرت طول تاریخ دارد.

با در نظر داشتن تعاریف مختلف بهره­وری از دیدگاه‌های مختلف و به یک اعتبار، بهره­وری را می‌توان به دو نوع تقسیم نمود:

الف: بهره­ وری جزئی.

ب: بهره ­وری کل

بهره­وری جزئی یک نهاده عبارت از نسبت ستاده به مقدار آن نهاده می باشد و بهره­وری کل نسبت ستاده به مجموع نهاده­های به‌کاررفته در تولید می باشد. بهره­وری جزئی به دودسته بهره­وری سرمایه و بهره­وری نیروی کار تقسیم می­گردد. بهره­وری جزئی نیروی کار شاخص اندازه­گیری اندازه محصول تولیدشده‌ی هر واحد از نیروی کار به‌گونه متوسط می باشد؛ به‌عبارت‌دیگر بهره­وری نیروی کار می­تواند تقریب خوبی برای بهره­وری کل عوامل تولید نیز باشد؛ اما بایستی توجه نمود که بهره­وری نیروی کار به اندازه­گیری تغییرات تکنولوژی، سرمایه­­گذاری، ظرفیت تولید، تخصص و مهارت افراد و مدیریت نمی­پردازد. (زراء نژاد، منصور، قنادی، بهروز،1384).

سیاست تقسیم سود هم یکی از بحث‌برانگیزترین مباحث مالی می باشد. الگوهای نظری متضاد که گاها فاقد پشتوانه قوی تجربی هستند، به دنبال تبیین سیاست­های تقسیم سود شرکت می­باشند. (frankfurter & wood 2002)

تقسیم سود از دو جنبه بسیار مهم، قابل‌بحث می باشد. ازیک‌طرف عاملی اثرگذار بر سرمایه­گذاری­های پیش روی شرکت­هاست. تقسیم سود موجب کاهش منابع داخلی و افزایش نیاز به منابع مالی خارجی می­گردد. از طرف دیگر بسیاری از سهامداران شرکت خواهان تقسیم سود نقدی هستند. ازاین‌رو مدیران باهدف حداکثر کردن ثروت همواره بایستی بین علایق مختلف آنان و فرصت­های سود­آور سرمایه­گذاری تعادل مستقر کنند. (مهرانی و تالانه، 1377)

در ادبیات اقتصادی، بهره­وری کل به مقدار محصول به‌دست‌آمده از مقدار خاصی از نهاده­ها گفته می­گردد. اهمیت موضوع موردمطالعه در این می باشد که بهره­وری یکی از دو منبع اساسی دستیابی به درآمد بیشتر می باشد. منبع دیگر در این ارتباط، پس­انداز می باشد که امکان به‌کارگیری نهاده­های بیشتر را فراهم می­کند. (مجاوریان، مجتبی، 1382)

به نظر می­رسد طی سه دهه گذشته، مطالعه اثر سرمایه انسانی بر رشد بهره­وری نیروی کار در اقتصاد ایران بر الگوی سیاست­گذاری کشور در جهت ارتقای سرمایه انسانی بایستی به‌عنوان یکی از استراتژی­های محوری رشد بهره­وری و درنهایت رشد اقتصادی مورد ملاحظه قرار گیرد. مطالعه بهره­وری نیروی کار طی برنامه­های توسعه کشور حکایت از پایین بودن رشد آن دارد. ارزیابی و برآورد عوامل مؤثر بر بهره­وری نیروی کار با بهره گیری از مدل ARDL نشان می‌دهد که عوامل مهمی مانند انباشت R&D خارجی، سرمایه انسانی در قالب تعداد شاغلان با تحصیلات عالی، انباشت سرمایه فیزیکی و سرمایه­گذاری در فناوری اطلاعات و ارتباطات ازجمله عوامل مهمی هستند که طریقه رشد بهره­وری نیروی کار را در طول سال­های موردمطالعه تبیین می­دهند همچنین انباشت R&D داخلی و متوسط سال­های پژوهش، اثری منفی بر بهره­وری نیروی کار داشته­اند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

شناخت عوامل مؤثر بر بهره­وری نیروی کار و اطلاع از اندازه تأثیرگذاری آن‌ها بسیار اهمیت دارد. ازاین‌رو پژوهش بهره­وری نیروی کار چه در سطح اقتصاد ملی و چه در سطح بخش­های مختلف لازم و مفید می باشد. ازنظر اقتصاددانان بهره­وری در توسعه دارای اهمیت زیادی می باشد. توسعه­ی همه‌جانبه بدون بهره گیری­ی بهینه از هریک از عوامل تولید امکان­پذیر نیست. یکی از عوامل تولید، سرمایه می باشد. بشر که وسیله­ی اصلی توسعه همه‌جانبه می باشد می­تواند با بهره گیری از عوامل سرمایه و پیشرفت تکنولوژی سرمایه­ی مورداستفاده از راه افزایش بهره­وری سرمایه، مسیر ساده­تر و سریع­تری را برای رسیدن به توسعه طی کند. (زراء، منصور، انصاری، الهه، 1386).

ازجمله دغدغه­های اصلی سازمان­های امروزی بهره­وری نیروی انسانی می­باشد. ازجمله عوامل مؤثر در افزایش ارزش سهام یک شرکت افزایش بهره­وری نیروی انسانی می باشد. شناسایی عوامل مؤثر بر بهره­وری نیروی انسانی تأثیر تعیین‌کننده‌ای در مزیت رقابتی خواهد داشت.

پس، عدم بهره­وری در بنگاه­های دولتی منجر شده می باشد تا درصد قابل‌توجهی از این شرکت­ها با فقدان روبرو شوند. به‌عنوان‌مثال، در سال 2009، 19 درصد از بنگاه­های دولتی هیچ سودی در برنداشتند (نهاوندی و نیکزاد، 2012). مضاف اینکه، بخشی از بنگاه­های دولتی در بورس اوراق بهادار تهران معرفی‌شده‌اند.

سودآوری به‌عنوان هدف اصلی هر شرکت در به دست آوردن موفقیت و عمومیت بیشتر، در مقصود درآمد و هزینه، تعریف‌شده می باشد. به علاوه، کاربران اطلاعات آماری آن را به‌عنوان معیاری برای ارزیابی عملکرد شرکت می­دانند. با در نظر داشتن نظریه اقتصاد خرد، شرکت برای مجموعه­ای از نهادها، مثل سرمایه و نیروی کار را برای تولید خروجی استخدام می­کند؛ پس، به‌سادگی می­توان گفت که بهره­وری به‌صورت نسبت خروجی به ورودی تعریف می­گردد. شولتز و بیلی (1990) اعلام کردند که نرخ سود همزمان با کاهش نرخ رشد بهره­وری، کاهش می­یابد. بهره گیری مؤثر از منابع بهره­وری می­تواند منجر به تولید و عملکرد بالا در شرکت گردد؛ به‌عبارت‌دیگر، اگر یک شرکت بهره­وری را افزایش دهد، می­تواند هزینه­ی خروجی­ها، محصولات یا سرویس­های خود را کاهش دهد و بدین‌وسیله باعث افزایش سود گردد. میلر (1984) تصریح می­کند که برای کنترل و نظارت بر بهبود تولید در درازمدت، بهره­وری از سود­رسانی مناسب­تر می باشد. چراکه سوددهی با ایجاد تغییرات در تورم، بالا بردن یا پایین آوردن هزینه­ی ورودی و خروجی تغییر دارند، درحالی‌که این عناصر تاثیری بر روی بهره­وری ندارند… همگام با این استدلال، بتازی و همکاران (2008، ص 711)، استدلال می­کنند که “بهره­وری می باشد که تولید را امکان­سازی می­کند، خواه نشات گرفته از توانایی­های فنی باشد، برنامه­های برتر مدیریتی، ویژگی­های سازمانی بهبود­یافته، توانایی نوآورانه (و یا تقلیدی) و یا ظرفیت­های ارائه‌شده­ی تلفیقی تعریف‌شده­ی گسترده در شرکت، منابع اساسی رقابت تفاضلی شرکت­ها باشد و شرکت را در سطح بالقوه­ی کاملا متفاوتی از سودآوری قرار می‌دهد “. با در نظر داشتن پژوهش­های پیشین که تأثیر بهره­وری را در عملکرد شرکت مطالعه نموده­اند، در این پژوهش کوشش بر آن می باشد تا ارتباط بهره­وری را بر تقسیم سود نمایان سازد و نشان دهد.

مسئله و مشکل اصلی در این پژوهش وجود عدم تناقض بین ارتباط بهره­وری نیروی انسانی و سرمایه بر تقسیم سود در شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد.یکی از معضلات اساسی در بازار سرمایه ایران ارتباط بهره­وری و سودآوری با تقسیم سود در ارتباط با سهام شرکت‌های همتراز می باشد.

با در نظر داشتن وجود اختلاف فاحش قیمت­های سهام شرکت‌های همتراز پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران کارایی بازار نیز تحت تأثیر قرارگرفته شده می باشد، از موارد دیگر که کارایی شرکت­ها را در سطوح مختلف تحت تأثیر قرار می‌دهد، قدرت و نفوذ سرمایه­گذاری در شرکت­ها می­باشد که مطالعه نوسانات درصد قدرت نفوذ سرمایه­گذاران نهادی می­تواند به‌عنوان راهکاری اساسی در ارتباط با از بین بردن شکاف­های موجود بین این متغیرها باشد.

ابهام موجود در این پژوهش وجود ارتباط بین متغیرهای بهره­وری و تقسیم سود با کارایی بازار می­باشد، به این شکل که محقق به دنبال یافتن این سؤال می باشد که آیا بین این متغیرها ارتباط­ای وجود داشته و در صورت وجود ارتباط آیا این روابط به‌صورت مستقیم می باشد یا معکوس؟

 

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سؤالات پژوهش:

سوال اصلی :

1 چه ارتباط­ ای بین بهره ­وری و سود تقسیم‌شده شرکت در قلمرو پژوهش هست؟

سؤالات فرعی:

1- بین بهره­ وری نیروی انسانی و سود تقسیم‌شده­ شرکت در قلمرو پژوهش چه ارتباط­ ای هست؟

2- بین بهره ­وری سرمایه با سود تقسیم‌شده شرکت در قلمرو پژوهش چه ارتباط ­ای هست؟

تعیین ارتباط بهره وری نیروی انسانی و سرمایه بر تقسیم سود در شرکت ‌های پذیرفته ‌شده در بورس اوراق بهادار

پایان نامه - تز - رشته حسابداری